grudzień

Krew- darem życia

„Człowiek jest wielki nie…… przez to, co ma, nie przez to kim jest,
ale przez to, czym dzieli się z innymi” – Jan Paweł II

W dniu 2 grudnia odwiedził przedszkolaki tata Mikołaja i Gabrysia pan Dariusz. Na co dzień pan Dariusz jest żołnierzem zawodowym 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku , a po ciężkiej wojskowej służbie wolontariuszem Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi LEGION. Pan Dariusz od 2005 r. jest honorowym dawcą i oddał 13500 ml krwi. Opowiedział dzieciom  kto może zostać honorowym dawcą krwi i dlaczego warto pomagać. Celem spotkania było również zaznajomienie przedszkolaków z ideą honorowego krwiodawstwa oraz kształtowanie postaw prospołecznych. Nasz gość starał się przekazać dzieciom podstawowe informacje o krwi i jej znaczeniu dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi, że oddawanie krwi nie boli, a może uratować komuś życie. Dzieci dowiedziały się też, że krwi nie można wyprodukować, a jest w wielu sytuacjach niezbędna!Po krótkiej rozmowie, w której dzieci aktywnie  brały udział i chętnie zadawały pytania, każdy przedszkolak dostał wspaniałą kolorowankę „Spacer z kropelką”. Dziękujemy panu Dariuszowi za wizytę i składamy na jego ręce serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku dla wszystkich krwiodawców.

Pierwszy dzień jesieni