kwiecień

XX edycja Konkursu Ekologicznego "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady"

XX edycja Konkursu Ekologicznego

W dniu 19 kwietnia 2024 r. uroczyście obchodziliśmy Jubileuszową XX edycję Konkursu Ekologicznego „Przedszkolaków dobre rady na złe odpady” . W konkursie wzięło udział 13 przedszkoli z terenu miasta. Celem konkursu było propagowanie postaw  proekologicznych i prozdrowotnych, poszerzenie wiedzy na temat recyklingu, rozwój zdolności manualnych, kreatywności i inwencji twórczej oraz integracja dzieci i nauczycieli ze stalowowolskich przedszkoli. Po powitaniu zebranych gości przez Panią Dyrektor Joannę Dziakowicz starszaki z grupy „Mądre Sowy” wprowadziły wszystkich w tematykę ekologiczną przedstawiając inscenizację pt: „Zielony dom”. Po występie odbyło się wręczenie nagród, a następnie uczestników zaproszono na warsztaty twórcze „Ekotorby”, które poprowadziły Panie ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i rodziny „Kreatywne Podwórko”. Każde przedszkole otrzymało niezbędne materiały i podczas warsztatów pod okiem ekspertów tworzyło swoją ekotorbę. Uczestnicy oglądnęli również prezentację multimedialną podsumowującą 20 – lecie Konkursu Ekologicznego, którego jesteśmy organizatorem. Zwieńczeniem tego wydarzenia był słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Dziękujemy również Paniom ze stowarzyszenia za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów.