Mam 6 lat

III Miejsce w konkursie "Mam 6 lat" oraz Certyfikat upoważniający do udziału w finalnym rozstrzygnięciu konkursu, który odbędzie się w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.

Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska zaprosiła przedszkola i szkoły z całej Polski do udziału w III edycji konkursu „Mam 6 lat". Konkurs skierowany był do rad rodziców przedszkoli i szkół oraz uczniów urodzonych w latach 2005, 2006 lub 2007, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat.
Celem konkursu było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych.
Konkurs dotyczył trzech kategorii, Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli wzięło udział w kategorii Rada Rodziców Przedszkola w obszarze: Przyjazne przejście z przedszkola do szkoły - jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, aby przejście z przedszkola do szkoły było łagodne i przyjazne.
Rada Rodziców Przedszkola nr 4 wraz z nauczycielką p. Asią opracowała prezentację multimedialną dokumentującą systemowe działania przedszkola w celu zapewnienia dzieciom sukcesu edukacyjnego w szkole podstawowej. Zwrócono uwagę na formy, metody i ciekawe rozwiązania wychowawczo - dydaktyczne, które są wdrażane w przedszkolu przy ścisłej współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej Nr 5 w Stalowej Woli, do której uczęszczają nasi wychowankowie. Priorytetem współpracy przedszkola, szkoły i rodziców było ułatwienie dzieciom startu w szkole.
Pierwszy etap konkurs odbywał się na poziomie regionalnym a więc, Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Podczas uroczystej Regionalnej Gali, która odbyła się 25 marca 2014 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas ogłosił wyniki. Do konkursu zgłoszonych było 146 prac z województwa podkarpackiego, z pośród których 30 prac zostało nagrodzonych, a 8 prac otrzymało zaproszenie do etapu finalnego.Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli zajęło III miejsce oraz znalazło się w finale, otrzymało certyfikat „Przedszkole dobrze przygotowujące dzieci do szkoły”, który jest jednocześnie zaproszeniem na uroczysty finał konkursu, który odbędzie się w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.
Ponadto Przedszkole otrzymało upominki w postaci książek oraz pamiątkowy dyplom.

mam_6_lat_dyplom

Święta Wielkanocne