O przedszkolu

Przedszkole Nr 4 w Stalowej Woli funkcjonuje od 3 stycznia 1993 r. Znajduje się na obrzeżach miasta na osiedlu Hutnik, z dala od ulicznego ruchu i miejskiego zgiełku. To „ekologiczne” przedszkole położone jest w pięknej lokalizacji wśród lasu, łąki, rzeki – naturalnej przyrody, dlatego też jest wiele wspaniałych miejsc do spacerów, wycieczek i zabaw. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 16.00.

Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w wieku 3-6 lat, które są podzielone na 4 grupy. Przedszkole mieści się w murowanym, nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynku, w którym znajdują się cztery sale zajęć, sala gimnastyczna, gabinet logopedyczny, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, pokój księgowej i pokój intendentki oraz kuchnia z nowoczesnym blokiem żywieniowym. Przedszkole nr 4 to nowoczesna placówka, przygotowana na miarę edukacji XXI wieku.

Budynek przedszkola otoczony jest z jednej strony placem zabaw z różnego rodzaju urządzeniami do zabaw i ćwiczeń, a z drugiej – „mini ogródkiem botanicznym” z ogródkiem skalnym, wrzosowiskiem, ogródkiem z lawendami, z krzewami oraz różnymi gatunkami traw, w tej części ogrodu odbywają się systematycznie zajęcia edukacyjno – wychowawcze m. in. w zakresie edukacji ekologicznej, zdrowotnej i ruchowej. Z uwagi na lokalizację przedszkole to placówka o profilu ekologiczno - zdrowotnym. Sąsiedztwo lasu, łąk i rzeki w sposób naturalny umożliwia kształtowanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród dzieci, rodziców i społeczności lokalnej. Poprzez szeroką działalność ekologiczną i zdrowotną przedszkole uczy dzieci tolerancji i szacunku dla samego siebie i innych.

W 2001 roku Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o przystąpieniu przedszkola do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie (rejon tarnobrzesko-stalowowolski).

W 2003 r. przedszkole otrzymało Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego zdrowie, a po wieloletnich systemowych działaniach           w 2019 r. przedszkole zostało przyjęte do Krajowej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie.

W przedszkolu rodzice znajdują fachową opiekę dla swoich dzieci. Bardzo dobrze wykwalifikowane nauczycielki dokładają wszelkich starań, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze i swobodnie, a poprzez zabawę w gronie rówieśników nabywały nowe umiejętności i w ten sposób przygotowywały się do szkoły.

Przedszkole wychodzi naprzeciw potrzebom wychowanków w szczególności zwracając uwagę na indywidualny rozwój dziecka. Przedszkole systematycznie rozwija się, wzbogaca swoją ofertę o innowacyjne formy i metody pracy, a nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni podnoszą swoje kwalifikacje, by sprostać potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców.

Obecny wizerunek przedszkola to wysoki poziom opieki, wychowania i kształcenia, sprzyjający klimat i przyjazna atmosfera w placówce. To prężnie działający dyrektor, kadra tworząca zgrany zespół oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Przedszkola nr 4

Święta Wielkanocne