O przedszkolu.

Przedszkole Nr 4 w Stalowej Woli funkcjonuje od 3 stycznia 1993 r.                                                     Znajduje się na obrzeżach miasta na osiedlu Hutnik, z dala od ulicznego ruchu i miejskiego zgiełku.To „ekologiczne” przedszkole położone jest w pięknej lokalizacji wśród lasu, łąki, rzeki – naturalnej przyrody, dlatego też jest wiele wspaniałych miejsc do spacerów, wycieczek i zabaw. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 16.00.                                                                                                      

Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci w wieku 3-6 lat, które są podzielone na 4 grupy. Przedszkole mieści się w  murowanym, nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynku, w którym znajdują się cztery sale zajęć, sala gimnastyczna, gabinet logopedyczny, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, pokój księgowej i pokój intendentki oraz  kuchnia  z nowoczesnym blokiem żywieniowym.                                                                                       Przedszkole nr 4 to  nowoczesna placówka, przygotowana na miarę edukacji XXI wieku.                               Budynek przedszkola otoczony jest z jednej strony placem  zabaw z  różnego rodzaju urządzeniami do zabaw i ćwiczeń, a z drugiej – „mini ogródkiem botanicznym” z ogródkiem skalnym, wrzosowiskiem, ogródkiem z lawendami, z krzewami oraz  różnymi gatunkami traw, w tej części ogrodu odbywają się systematycznie zajęcia edukacyjno – wychowawcze m. in. w zakresie edukacji  ekologicznej, zdrowotnej i ruchowej. Z uwagi na lokalizację przedszkole to placówka o profilu ekologiczno- zdrowotnym. Sąsiedztwo lasu, łąk  i rzeki w sposób naturalny umożliwia kształtowanie postaw  proekologicznych i prozdrowotnych wśród dzieci, rodziców i społeczności lokalnej. Poprzez szeroką działalność ekologiczną i zdrowotną przedszkole uczy dzieci tolerancji i szacunku dla samego siebie i innych.    

W 2001 roku Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o przystąpieniu przedszkola do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie (rejon tarnobrzesko-stalowowolski).

W 2003 r. przedszkole otrzymało Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego zdrowie, a po wieloletnich systemowych działaniach w 2008r. przedszkole zostało przyjęte do Krajowej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie.                                                                                                                                                                        

W przedszkolu rodzice znajdują fachową opiekę dla swoich dzieci. Bardzo dobrze wykwalifikowane nauczycielki dokładają wszelkich starań, by dzieci czuły się  w przedszkolu dobrze i swobodnie,  a poprzez zabawę  w gronie rówieśników nabywały nowe umiejętności i w ten sposób przygotowywały się do szkoły.                          

Przedszkole wychodzi naprzeciw potrzebom wychowanków  w szczególności zwracając uwagę na indywidualny rozwój dziecka. Przedszkole systematycznie rozwija się, wzbogaca swoją ofertę o innowacyjne formy i metody pracy , a nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni podnoszą swoje kwalifikacje, by sprostać potrzebom dzieci i oczekiwaniom rodziców.

Obecny wizerunek przedszkola to wysoki poziom opieki, wychowania  i kształcenia, sprzyjający klimat i przyjazna atmosfera w placówce. To prężnie działający dyrektor,  kadra tworząca zgrany zespół oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami   i środowiskiem lokalnym. 

 

                                                           Rada Pedagogiczna

                                                           Przedszkola nr 4