List Pana Prezydenta

W ramach szerokiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką objęli honorowym patronatem tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin. W dniu 15 maja przypadała 20. rocznica ustanowienia tego święta przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań dla rodzin i w partnerstwie z rodzinami.

Od początku maja do końca czerwca, za pośrednictwem strony internetowej, kancelaria prezydenta zbierała zgłoszenia o organizowanych, w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin, przedsięwzięciach. W tym okresie wpłynęło około 300 wniosków. Ponad 250 inicjatyw zostało objętych Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Wśród nich także piknik rodzinny organizowany przez nasze przedszkole w dniu 4 czerwca.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin to okazja do przypomnienia, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.

Po zakończeniu przedsięwzięcia przedszkole otrzymało od Pary Prezydenckiej – Anny i Bronisława Komorowskich podziękowania za włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin ONZ.