MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA zaprasza do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Stalowowolska biblioteka, która bierze udział od początku w tej kampanii, otrzymała właśnie nowe Wyprawki dla dzieci w wieku 3-6 lat (rocznik 2015-2018) na dobry czytelniczy start.

Zapraszamy rodziców z maluszkami do biblioteki. Dzieci zostaną zapisane, otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego osiągnięcia czytelnicze. W Wyprawce znajduje się też broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatny! – informują bibliotekarze.
Z czytania płyną liczne korzyści dla rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, które przekładają się na sukcesy w dorosłym życiu. Książka  w naszych małych czytelnikach jeszcze bardziej rozbudzi wyobraźnię, ciekawość świata i odwagi. A wizyty w bibliotece staną się dla dzieci przyjemnością i będą kształtować nawyki czytelnicze.
Wyprawki będą dostępne dla młodych czytelników w Bibliotece Głównej i we wszystkich Filiach MBP do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy Rodziców do włączenia się w zbiórkę makulatury i plastikowych nakrętek.

Nasze przedszkole bierze udział w XIII edycji konkursu organizowanego przez MZK – „Ratuj lasy – zbieraj makulaturę”, jak również w zbiórce plastikowych nakrętek.

Zbiórka makulatury oraz plastikowych nakrętek  prowadzona jest w obu Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych MZK tj..:

· „Rupieciarnia I”, przy ulicy 1-go Sierpnia 18 A w Stalowej Woli (od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

· Rupieciarni II, przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 38 (od wtorku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

Zbiórka prowadzona jest w ten sposób, że osoba przywożąca makulaturę lub plastikowe nakrętki do punktów, zgłasza nazwę placówki dla której oddaje surowiec, a pracownik punktu prowadzący rejestr zgłoszeń do konkursu, zapisuje wagę przywiezionego surowca na konto danej placówki.

W ramach zbiórki makulatury przewidziane są trzy główne nagrody rzeczowe dla przedszkoli, o wartości uzależnionej od wysokości uzyskanego wskaźnika ilości zebranej makulatury.

Zbiórka plastikowych nakrętek  prowadzona jest w celu charytatywnymwszystkie zebrane  nakrętki, zostaną bezpłatnie przekazane na rzecz wybranego Stowarzyszenia, działającego na terenie Stalowej Woli, celem niesienia pomocy chorym                       i potrzebującym dzieciom.

242108061_1922016201312079_6081232392512722032_n