Zdrowie

Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie. Posiadamy Certyfikat Wojewódzki "Przedszkola promującego zdrowie" oraz należymy do Krajowej Sieci placówek promujących zdrowie.

Przedszkole promujące zdrowie to placówka, która w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród dzieci, wyposaża wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno dzieci uczęszczających do przedszkola jak również rodziców i społeczność lokalną. W naszym przedszkolu uczymy dzieci jak dbać o zdrowie. Jak rozwiązywać aktualne problemy jakimi są: stres, agresja, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność ruchowa.

W naszym przedszkolu podejmujemy działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy. Szczególny nacisk kładziemy na zdrowe i racjonalne żywienie. Jemy razowy chlebek, pijemy ziołowe i owocowe herbatki słodzone miodem, nasze przekąski między posiłkami to owoce i warzywa. Lubimy szpinak, brukselkę, wątróbkę, surówki, w naszych jadłospisach królują różnego rodzaju sery, wysokiego gatunku wędlina i mięso, zdrowe pełnoziarniste pieczywo oraz wspaniałe zupy-krem doprawiane naturalnymi przyprawami robionymi w przedszkolu z suszonych warzyw.(nie stosujemy przypraw z konserwantami). W jadłospisach pamiętamy o dzieciach z alergią pokarmową. Bardzo często zachwycamy się wypiekami z naszej przedszkolnej kuchni: pączkami, rogalikami, drożdżówkami, ciastami, ciasteczkami, oponkami.. Mamy nowoczesny blok żywieniowy, wyposażony w sprzęt zgodny z zaleceniami HACCAP. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom kuchni i intendentowi, którzy systematycznie doskonalą swoją wiedzę, posiłki są zdrowe, smaczne, urozmaicone i na najwyższym poziomie jakościowym(co potwierdzają kontrole SANEPIDu).

DO KOŃCA WAKACJI 2019 POZOSTAŁO