Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
test
Slider2

Zdrowie

Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie. Posiadamy Certyfikat Wojewódzki "Przedszkola promującego zdrowie" oraz należymy do Krajowej Sieci placówek promujących zdrowie.

Przedszkole promujące zdrowie to placówka, która w szczególny sposób propaguje zdrowy styl życia wśród dzieci, wyposaża wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukacje propagującą zdrowie, włącza do działań prozdrowotnych zarówno dzieci uczęszczających do przedszkola jak również rodziców i społeczność lokalną. W naszym przedszkolu uczymy dzieci jak dbać o zdrowie. Jak rozwiązywać aktualne problemy jakimi są: stres, agresja, niewłaściwe odżywianie, niska aktywność ruchowa.

W naszym przedszkolu podejmujemy działania sprzyjające zabawie, nauce i pracy. Szczególny nacisk kładziemy na zdrowe i racjonalne żywienie. Jemy razowy chlebek, pijemy ziołowe i owocowe herbatki słodzone miodem, nasze przekąski między posiłkami to owoce i warzywa. Lubimy szpinak, brukselkę, wątróbkę, surówki, w naszych jadłospisach królują różnego rodzaju sery, wysokiego gatunku wędlina i mięso, zdrowe pełnoziarniste pieczywo oraz wspaniałe zupy-krem doprawiane naturalnymi przyprawami robionymi w przedszkolu z suszonych warzyw.(nie stosujemy przypraw z konserwantami). W jadłospisach pamiętamy o dzieciach z alergią pokarmową. Bardzo często zachwycamy się wypiekami z naszej przedszkolnej kuchni: pączkami, rogalikami, drożdżówkami, ciastami, ciasteczkami, oponkami.. Mamy nowoczesny blok żywieniowy, wyposażony w sprzęt zgodny z zaleceniami HACCAP. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom kuchni i intendentowi, którzy systematycznie doskonalą swoją wiedzę, posiłki są zdrowe, smaczne, urozmaicone i na najwyższym poziomie jakościowym(co potwierdzają kontrole SANEPIDu).

DO KOŃCA WAKACJI 2019 POZOSTAŁO

6

dni

12

godzin

46

minut

6

sekund

Najnowsze galerie