kwiecień

Dzień Książki

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W tym dniu w naszym przedszkolu wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były z książką. Przedszkolaki prezentowały swoje ulubione książki przyniesione z domu. Dowiedziały się między innymi jakie są rodzaje książek, jak należy dbać o książki, jakie są zalety czytania. Rozwiązywały zagadki i quizy związane z bohaterami ulubionych książek dla dzieci, a także wykonały piękne kolorowanki tematyczne i zakładki do książek. Nasze przedszkole w tym dniu odwiedziła także Pani Bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 5 w Stalowej Woli, której dziękujemy za wzbudzanie w dzieciach zamiłowania do książek.