Przystanki naszej historii

W dniu 24 maja dzieci z grupy Motylki i Mądre Sowy wyjechały do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, gdzie pod kierunkiem edukatora z Muzeum zwiedzały punkty „Przystanki naszej historii”.

Wycieczka ta odbyła się w ramach konkursu plastycznego organizowanego przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, którego partnerem jest Przedszkole nr 1 w Stalowej Woli.  Przedmiotem konkursu było stworzenie autorskich prac plastycznych, dotyczących wybranego „Przystanku naszej historii”, czyli jednego z umieszczonych w przestrzeni Stalowej Woli punktów informacyjnych o lokalnym dziedzictwie historycznym. Dzieci podczas pieszej wycieczki z ciekawością słuchały opowieści o historii Rozwadowa, dziejach miasteczka i jego dawnych mieszkańców. Chętne dzieci zainspirowane wycieczką wykonały prace plastyczne na konkurs.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10.06.2024 r. w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w Stalowej Woli.