kwiecień

Święto Flagi

W dniu 30.04.2024 r. przedstawiciele naszego przedszkola – Kuba i Nikodem z grupy „Mądre Sowy” wybrali się do Spółdzielczego Domu Kultury, aby wraz z przedszkolakami z innych placówek uczcić Święto Flagi, które przypada 2 maja. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole nr 18 w Stalowej Woli. Przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały okolicznościowy program. Były tańce, piosenki oraz wiersze o naszej Ojczyźnie i symbolach narodowych. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn – „Mazurek Dąbrowskiego”.  Nie zabrakło także wspólnej recytacji wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”.
Na zakończenie każde przedszkole otrzymało dyplom, flagę Polski oraz godło.

Celem tego pięknego święta jest promowanie szacunku do flagi oraz wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. W dniu 2 maja Polacy z dumą wywieszają flagi w domach, instytucjach państwowych. Flaga jest bardzo ważnym symbolem narodowym, tak ważnym, że ma swój dzień w kalendarzu.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej uroczystości.