marzec

Talerz pełen zdrowia

W dniu 21.03.2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kulinarno – plastycznego pt: „Talerz pełen zdrowia”, którego organizatorem było przedszkole nr 6 w Stalowej Woli. Ideą konkursu było wzbudzanie zainteresowania u dzieci tematyką zdrowej żywności oraz upowszechnianie praktyk zdrowego odżywiania się. Konkurs polegał na przygotowaniu zdrowego talerza przestrzennego oraz napisaniu wiersza na jego temat.

Nasze przedszkole reprezentował Kacper z grupy „Mądre Sowy”. Po występie dzieci z przedszkola odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadzili edukatorzy kulinarni z „Zabawa w gotowanie”. Dzieci zamieniły się w małych kucharzy i przygotowały pyszny owocowo – warzywny  koktajl oraz zdrowe gofry z dodatkiem buraka. Było pysznie i zdrowo. Dziękujemy.