styczeń

Teatr "Zielony Melonik"

Teatr

W dniu 19.01.2024r. do naszego przedszkola zawitał teatrzyk Zielony Melonik z przedstawieniem pt: „Mimo wszystko”. Jest to opowieść o bezwarunkowej miłości, jaką Święty Mikołaj darzy wszystkie dzieci. Spektakl jest próbą zmierzenia się z najczęstszymi, dziecięcymi pytaniami „Czy jestem wystarczająco grzeczny” „Czy Św. Mikołaj do mnie przyjdzie?”. Razem z głównymi bohaterem, pingwinkiem- Zdzisiem, przenieśliśmy się do lodowej krainy. Podczas przedświątecznych przygotowań bohater dowiedział się, czym jest grzeczność, jednak nieoczekiwanie stanął przed dylematem, gdy jego przyjaciółka potrzebowała pomocy- czy grzeczniej byłoby jej pomóc, czy wezwać starszych ryzykując jej życie? Najbliżsi pingwinka ukazali mu pełnię tematu, rozwiewając wszelkie jego wątpliwości. Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie odebrały przedstawienie.