Aktualności 2020/2021

luty

Międzynarodowy Dzień Pizzy

08 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Obchody rozpoczęły się zajęciami, podczas których dzieci poznawały Włochy - kraj pochodzenia pizzy, wskazywały jego położenie na mapie Europy, kolorowały flagę Włoch, słuchały ciekawostek o zabytkach, zwyczajach i tradycjach włoskich, rozwiązywały zagadki, rebusy i zadania związane z tematyką Dnia Pizzy, przeglądały książkę kucharską wyszukując w niej przepisów na włoskie dania. W drugiej części dnia  przedszkolaki podzieliły się na zespoły i bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały przy pomocy pani kucharki zawijaną pizzę, czyli tzw. „ślimaczki”.Młodzi kucharze z wielkim zaangażowaniem wyrabiali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym, tarli ser i szynkę, nakładali kolejne produkty na ciasto, posypywali bazylią. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do kuchni, aby się upiec, a smakowity zapach rozchodził się w całym przedszkolu. Dzieci z wielkim apetytem degustowały własnoręcznie przygotowaną pizzę podczas podwieczorku, twierdząc, że Dzień Pizzy w przedszkolu był bardzo ciekawy, wesoły i smaczny.

DZIEŃ KOBIET