Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, stanowią wzór do naśladowania i pomagają poznać prawdę o świecie, oswajając dziecięce lęki. Z tej okazji, w dzisiejszym dniu,przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Przedszkolaki obejrzały teatrzyk i na chwilę mogły się zmienić w Czerwonego Kapturka, Elsę i postacie z Psiego Patrolu. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymały medale.

Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.