październik

Europejski Tydzień Kodowania

Nasze przedszkole w ostatnim tygodniu obchodziło Europejski Tydzień Kodowania. Jak wiemy w obecnych czasach w dobie nowoczesnej edukacji kodowanie odgrywa istotną rolę. Wprowadzanie zabaw związanych z kodowaniem już od najmłodszych lat uczy dzieci eksperymentowania w swobodnym poszukiwaniu rozwiązań, buduje pomysłowość, wytrwałość i cierpliwość w oczekiwaniu na efekty. Zabawy w kodowanie zapoczątkują u przedszkolaków logiczne myślenie, pobudzą ich do obserwacji i dedukcji. Podczas Tygodnia Kodowania w placówce odbyło się kilka ciekawych zajęć wprowadzających przedszkolaków w świat kodowania. Dla wszystkich podopiecznych był to ciekawy czas, pełen wrażeń i zabawy. Dzięki tym zajęciom zdobyli nową wiedzę i umiejętności.