grudzień

Maleńka przyszła Miłość

W grudniowy, mroźny wieczór, gdy milion gwiazd na niebie siedzimy blisko siebie, tak pięknie ubrani.
Kolęda cicho płynie, a zapach piernikowy przynosi dobre myśli i wzruszeń moc…

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. W dniu 19.12.2023 r. odbyło się przedstawienie dla całej społeczności przedszkolnej przygotowane przez dzieci z grupy „Mądre Sowy”.  Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Dziakowicz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji świątecznych, ale również wzmacniają serdeczne relacje.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!