wrzesień

Dzień kropki

15 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody tego dnia stworzyły okazję do odkrywania talentów i pobudzania kreatywności u dzieci. Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach mogliśmy poznać historię kropki, dostrzec ją w miejscach, w których wcześniej nikt na kropki nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w  codziennym życiu. Tego dnia w  przedszkolu każda grupa obchodziła ten dzień w wyjątkowy sposób. W grupie najmłodszej "Żabki" dzieci poznały historię "zwykłej-niezwykłej" kropeczki. Z zaciekawieniem słuchały z piosenki " Kropka w kropkę", odpowiadały chętnie na pytania dotyczące piosenki. Brały udział w zabawie ruchowej z obręczami oraz wykonały przepiękną pracę plastyczną "Biedroneczki w kropeczki".

W grupie "Motylki" dzieci uczyły się poprzez zabawę w kodowanie " Kolorowe kropki", przeliczanie i dodawanie. Swoją kreatywność i wyobraźnię rozwijały poprzez projektowanie swojej kropki oraz pracę plastyczną "Gąsienica".

W grupie  "Muchomorki" przedszkolaki rozwijały  umiejętności matematyczne przy zabawie w kodowanie oraz tworzyły piękne prace plastyczne"Kropkowane obrazki". Na zajęciach  nie zabrakło zabaw ruchowych z kropką w tle na sali i na świeżym powietrzu. W najstarszej grupie "Mądre Sowy" kropka towarzyszyła przy zabawie w kodowanie, układanie sekwencji, dobieranie w pary oraz przeliczanie. Na dopełnienie ciekawych i kreatywnych zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną "Sowa w kropki". Dzień Kropki minął nam w miłej atmosferze i w towarzystwie ciekawych i kreatywnych zabaw.