luty

Dzień Pizzy

15 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.
Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, poszukiwały niezbędnych produktów ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego koszyka, wcielały się w rolę kucharzy i klientów pizzerii. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne.
Pomimo, iż te pizze były papierowe, bardzo rozbudziły nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy !

To był niezwykle smakowity dzień!