październik

Próbna ewakuacja

W dniu 7 października 2022 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja w przedszkolu. Na sygnał dzwonka wszystkie dzieci oraz pracownicy bezpiecznie opuścili przedszkole wyjściami ewakuacyjnymi, udając się na wyznaczone miejsce zbiórki. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Po próbnym alarmie strażacy urządzili dla przedszkolaków mały pokaz swoich umiejętności. Dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, a nawet miały możliwość wejścia do wozu, dzięki czemu każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy strażak. Na koniec wspólne spotkanie upamiętniliśmy grupowym zdjęciem. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.