styczeń

Stalove inspiracje

W dniu 23.01.2024 r w grupie „Mądre Sowy” odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu „Stalove inspiracje” pt. Zostań architektem Stalowego miasta, czyli budujemy od zera  Stalową Wolę, które przeprowadziła Pani Alona Kutsyk. Pani Alona najpierw opowiedziała dzieciom  o tym jak powstała Stalowa Wola, kto był założycielem miasta i krótką historię o etapach powstawania miasta. Następnie przeprowadziła warsztaty które  pozwoliły zgłębić u dzieci tajniki architektury. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję odkryć proces projektowania, zaczynając od analizy potrzeb, poprzez koncepcję, aż po praktyczną budowę. W trakcie warsztatów dzieci korzystały z pudełek kartonowych jako podstawowego materiału konstrukcyjnego. Poprzez dodawanie detali, malowanie   i personalizację, dzieci nie tylko odkryły radość tworzenia, ale również rozwijały  swoje zdolności projektowania przestrzeni.

Zajęcia nie tylko skupiały się na aspektach technicznych architektury, ale także pobudzały wyobraźnię dzieci, umożliwiając im wyrażenie swoich pomysłów i spojrzenie na przestrzeń w innowacyjny sposób. W efekcie dzieci zyskały wgląd w świat architektoniczny, rozwijając jednocześnie umiejętności współpracy i twórczego myślenia.