marzec

Teatrzyk "Historia Misia Wojtka"

Teatrzyk

W dniu 16.03.2023r. dzieci z grupy „Muchomorki” i „Motyle” pojechały do Filii KUL w Stalowej Woli na teatrzyk pt. „Historia Misia Wojtka”. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli. Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, którzy w przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o szlaku armii generała Andersa, z którym wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek. Niedźwiedź Wojtek był prawdziwym bohaterem, jako miś miał stopień kaprala w Polskich Siłach Zbrojnych w czasie II wojny światowej. Teatr stanowi ważny walor edukacyjny i kulturalny, dzięki takiej formie edukacji dzieci w ciekawy sposób przyswajają polską historię.