Warsztaty muzyczne

W dniu 27.11.2023 r. odbyły się warsztaty muzyczne z muzykami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Dzieci zapoznały się z różnymi instrumentami strunowymi.

Pierwszy z nich to banjo (bandżo) - instrument muzyczny strunowy szarpany, bardzo dźwięczny. Jest to połączenie gitary i bębenka. Jego pudło rezonansowe jest okrągłe i przypomina tamburyn. Banjo jest najczęściej wykorzystywane w muzyce tanecznej, jazzowej oraz country. Muzycy przedstawili również taki instrument jak bandżola, (bandżolka) – odmiana banjo mandolinowego, bardzo popularny w Warszawie przed II wojną światową, używany przez podwórkowe kapele. Kolejnym instrumentem zaprezentowanym była mandolina. Ostatnim instrumentem muzycznym, który dzieci poznały podczas spotkania była tara (tarka). Gra na niej nie należy do skomplikowanych czynności i polega w głównej mierze na pocieraniu patyczkiem o chropowatą powierzchnię instrumentu.

Audycja upłynęła w miłej atmosferze. Na koniec dzieci nagrodziły gromkimi brawami artystów. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.