Aktualności 2018/2019

czerwiec

Wycieczka

Z przyrodą za pan brat… wycieczka do Zalesia Gorzyckiego

11 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę edukacyjną na "mini-farmę" do "Pensjonatu pod Pieprzówkami" w Zalesiu Gorzyckim. Dzieci brały tam udział w zajęciach edukacyjnych pt. "z Krasulą kombinacje". Wielką atrakcją okazało się dojenie krowy. Poprzez zabawę: poszerzyły wiedzę przyrodniczą i ekologiczną, zapoznały się z kulturą i tradycjami regionu, smakowały potrawy regionalne, poznały zioła ogrodowe i dziko rosnące oraz ich zastosowanie w pierwszej pomocy i kuchni. Wszystkim bardzo smakowały świeżo zerwane truskawki. Świetnie się bawiły na ogromnym placu zabaw, a na koniec ze smakiem zjadły pyszną kiełbaskę z grilla i regionalny przysmak - "proziaki". W drodze powrotnej w autobusie rozbrzmiewały wesołe piosenki o wakacjach, które już niebawem się rozpoczną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

DO KOŃCA WAKACJI 2019 POZOSTAŁO