Aktualności 2022/2023

kwiecień

Święto Chrztu Polski

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

W piątek 14 kwietnia obchodziliśmy 1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione w 2019 roku – 22 lutego Sejm uchwalił ustawę, na mocy której 14 kwietnia stał się nowym świętem. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek państwa polskiego i kościoła katolickiego w naszym kraju.

Nasze przedszkole podkreśliło wagę tego święta organizując apel upamiętniający to wydarzenie. Była krótka lekcja historii przygotowana przez dzieci z najstarszej grupy  „Mądre Sowy”, recytacja wierszy patriotycznych oraz wspólne śpiewanie hymnu polski.