Aktualności 2022/2023

kwiecień

Dzień Książki

26 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. To święto ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Przedszkolaki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie czekała na nich moc atrakcji. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom ciekawe pozycje czekające do wypożyczenia i czytania. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania w bibliotece, oglądały książeczki interaktywne, przeglądały księgozbiór bogaty w atlasy i encyklopedie. Następnie wysłuchaliśmy opowieści czytanej przez Panią bibliotekarkę, która wprowadziła nas w cudowny świat fantazji i bardzo zainteresowała najmłodszych. Przedszkolaki otrzymały medale oraz kolorowanki z popularnymi bohaterami bajek.

Dziękujemy pracownikom MBP Filii Nr 5 w Stalowej Woli za współpracę, możliwość odwiedzin i wzbudzanie zainteresowania czytelnictwem wśród najmłodszych.