Aktualności 2022/2023

kwiecień

Konkurs ekologiczny "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady"

Konkurs ekologiczny

SOS - to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
SOS - ratujmy siebie sami
SOS - do siebie wysyłamy

Słowa tej piosenki wybrzmiały podczas finału XIX edycji konkursu ekologicznego „Przedszkolaków dobre rady na złe odpady”, którego organizatorem jest nasze przedszkole.

Działania na rzecz ekologii nie są nam obce, od lat kreujemy właściwe postawy wśród dzieci wobec środowiska. Naszym celem jest również wychowanie ekologiczne, które zmierza do wartości takich jak odpowiedzialność za swoje postępowanie, szacunek dla Ziemi, rozwaga wobec przyrody i podejmowanie działań na rzecz jej ochrony.

W konkursie wzięło udział 14 przedszkoli z terenu miasta. W tym roku po przerwie spowodowanej pandemią znów mogliśmy zaprosić wszystkich uczestników konkursu do naszego przedszkola. Po przywitaniu gości przez Panią dyrektor Joannę Dziakowicz, dzieci z grupy „Mądre Sowy” zaprezentowały się w przedstawieniu pt: „Spotkanie człowieka z Ziemią”, w którym to Ziemia dosadnie zaprotestowała przeciw temu, że ludzie ją niszczą. Po występie odbyło się wręczenie nagród, a następnie uczestników zaproszono na warsztaty ekologiczne „Las zamknięty w szkle” , które poprowadziła Pani Elżbieta Misiak. Każde przedszkole otrzymało niezbędne materiały i podczas warsztatów pod okiem eksperta tworzyło swój własny mały ekosystem – las w słoiku, który będzie piękną ozdobą każdego przedszkola. Zwieńczeniem tego wydarzenia był słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Dziękujemy również Pani Elżbiecie za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów i podzielenie się swoją wiedzą jak dobrać materiał oraz jak pielęgnować nasz ekosystem, aby służył nam jak najdłużej.