Aktualności 2022/2023

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W każdej grupie odbyły się zajęcia dotyczące praw dziecka. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do miłości, opieki, radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Na koniec przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne oraz plakaty, które obrazowały ich prawa.

Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane. PAMIĘTAJMY O TYM!