Aktualności 2022/2023

Pierwsza pomoc przedmedyczna

We wtorek 30 maja w przedszkolu gościliśmy Panią ratownik medyczną. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy - w jaki sposób można pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pani ratownik demonstrowała sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach.

Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały samodzielnie udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem pani instruktorki. Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.