Aktualności 2022/2023

luty

Tłusty czwartek

Jak tradycja stara każe
w domu, sklepie, biurze, w barze,
wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy,
wszędzie moc pysznych słodyczy.

W dniu 16.02.2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy TŁUSTY CZWARTEK. W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień dzieci zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji i historią pączka oraz faworków zwanych również w niektórych regionach chrustem. Później przyszła pora na szereg zabaw z „pączkiem” w roli głównej, było wiele śmiechu i zabawy podczas układania pączkowych puzzli, robienia faworków z papieru, dobierania w pary takich samych pączków, układania pączków od największego do najmniejszego i odwrotnie oraz podczas zręcznościowych, sportowych konkurencji. Następnie przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Pączki i faworki u babci Honorki” i wykonały kolorowe prace plastyczne związane z tematyką tego dnia. Na podwieczorek oczywiście nie mogło zabraknąć pączków z cukrem pudrem oraz faworków, które dzieci zjadały ze smakiem.