Aktualności 2022/2023

czerwiec

Wycieczka do Doboszówki

Tegoroczny dzień dziecka przedszkolaki spędziły w gospodarstwie agroturystycznym Doboszówka. Wycieczka  była okazją do radosnego obcowania z przyrodą i nabywania wiedzy o najbliższej okolicy. Na dzieci tego dnia czekało wiele niespodzianek i zabawy połączonej z nauką. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba, uczestniczyły w młóceniu cepem, oczyszczaniu ziarna i finalnie – samodzielnym wyrabianiu i pieczeniu bochenków. Dodatkową atrakcją było robienie i degustacja masła. Starsze przedszkolaki uczyły się wyrabiać naczynia z gliny. Dzieci stworzyły piękne filiżanki i miseczki, które mogły zabrać do domu. Największą radość sprawiło dzieciom karmienie zwierzątek. Przedszkolaki poczęstowały marchewką alpaki, kozy, a także odwiedziły królikarnie, a także dowiedziały się jak należy pielęgnować zwierzęta hodowlane.

Wolny czas upłyną na beztroskiej zabawie na placu zabaw, a po dniu pełnym atrakcji, z uśmiechem na twarzach, dzieci wróciły do przedszkola.