wrzesień

Bezpieczny Przedszkolak

Od początku roku szkolnego dzieci w przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery i  wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant. Dlatego nasze przedszkole odwiedzili policjant i policjantka z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji  w Stalowej Woli.  Spotkanie odbyło się w ogrodzie przedszkolnym. Celem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości oraz wzorowo odpowiadały na pytania.Po spotkaniu podczas zabaw w miasteczku ruchu drogowego przedszkolaki w praktyce stosowały swoje wiadomości.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i rozmowy o bezpieczeństwie.