luty

Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają w komputerze czy telefonie, gdy będą korzystać z Internetu. W ramach akcji, dzieci z każdej grupy zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.” oraz „Necio.pl”. Została przeprowadzona pogadanka nauczycielek na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadami korzystania z niego. Jak również na temat sprzętu komputerowego. Doskonale poradziły sobie z zadaniami i pytaniami dotyczącymi Internetu. Następnie wykonały kreatywne zadania plastyczne.