kwiecień

Dzień Zdrowia

Każdy przedszkolak powie, że najważniejsze jest zdrowie !

5 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W naszym przedszkolu przykładamy ogromną wagę do promowania zdrowego stylu życia i edukacji zdrowotnej już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się, jak dbać o swoje ciało poprzez zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i higienę osobistą.

Tego dnia przedszkolaki wszystkich grup przygotowywały zdrowe przekąski – wodę smakową, kolorowe smoothie, pomarańczowo-marchewkowy sok oraz sałatkę owocową. Samodzielne przyszykowanie pysznego posiłku dostarczyło im wiele radości. Po degustacji nadszedł czas na zawody sportowe. Wykorzystaliśmy sprzęt sportowy przedszkola i stworzyliśmy tory przeszkód. Dzieci z wielką chęcią brały udział w zajęciach ruchowych, z uśmiechem kibicowały sobie i cieszyły się z wygranych.