marzec

"Mini ogródki" w przedszkolu

Przedszkolaki nie mogą doczekać się już wiosny, dlatego w swoich salach założyły „mini-ogródki. Wszystkie dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i z pomocą pań wykonały wszystkie czynności potrzebne do założenia hodowli roślin. Przygotowane nasiona kwiatów, rzeżuchy, pomidorów, dyni, ogórków i wiele innych, przedszkolaki wysiewały do doniczek z ziemią. Towarzyszyły temu rozmowy o budowie roślin, ich pielęgnacji i warunkach niezbędnych do rozwoju. Pamiętając o tym, jak ważna jest dla roślin woda, dzieci codziennie podlewają swoje „uprawy”i obserwują jak z dnia na dzień rosną i zmieniają się nie do poznania. Jak tylko nadejdzie wiosna, przedszkolaki przeniosą swoje rośliny do przygotowanego ogródka na zewnątrz przedszkola. Będą je nadal pielęgnować, podlewać, pielić, a na koniec, jak już będą plony, zbiorą je i po odpowiedniej obróbce, będą mogły skonsumować.