Aktualności 2020/2021

luty

Światowy Dzień Kota

W dniu 17.02.2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół i zamieniły się w kotki. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach” -  śpiewały piosenki o kotkach, naśladowały je w zabawach muzyczno - ruchowych, rozwiązywały zagadki. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” ,”Z jakiej bajki ten kot uciekł?”. Obejrzały prezentacje multimedialne pt:” Koty domowe i dzikie” oraz „Ciekawostki o kotach” dzięki którym poznały różne rasy kotów, kocie obyczaje oraz sposoby ich pielęgnacji.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że głównym celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych, bezdomnych zwierząt.

DZIEŃ KOBIET