październik

Światowy Dzień Mycia Rąk

,,Sio zarazki z moich dłoni!
Zaraz mydło was przegoni.
Mycia rączek znam zalety
tuż po wyjściu z toalety.
Przed jedzeniem również sam
ręce wkładam wprost pod kran,
by obiadek smaczny był
i bym zawsze w zdrowiu żył.“

W 2008 r. UNICEF ustanowił 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk.

Do obchodów tego dnia włączyły się także dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola. Celem obchodów było uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Mycie rąk może uchronić nas przed zakażeniem wieloma chorobami co w czasach pandemii staje się bardzo ważne. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Wszystkie grupy omówiły ze swoimi  paniami zasady mycia rąk , a później zastosowały je w praktyce, co można zobaczyć na zdjęciach. Aby lepiej zapamiętać jak ważne jest mydło podczas mycia rąk obejrzały bajkę edukacyjną, wykonywały prace plastyczne i wesoło bawiły się przy piosence ,,Mydło lubi zabawę.

Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył dzieciom wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.