kwiecień

Święto Flagi

2 i 3 maja są szczególnie ważne w historii Polski.  Święta te są okazją do przekazania dzieciom wartości patriotycznych takich jak: miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i pielęgnowanie tradycji. Przedszkolaki niejeden raz słyszały wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego ,hymn , czy widziały  godło ,które na co dzień wisi w każdej przedszkolnej sali. Żeby rozbudzić i utrwalić poczucie tożsamości narodowej oraz szacunek dla symboli narodowych  odbyły się w każdej grupie  zajęcia o charakterze patriotycznym. Starszaki miały okazję przypomnieć sobie historię państwa polskiego, wskazywały nasz kraj na mapie ,wykonywały prace plastyczne o charakterze patriotycznym , uczyły się wierszy i piosenek. Młodsze dzieci oglądały bajki edukacyjne o symbolach narodowych. Aby w szczególny sposób uczcić majowe święta –starszaki wykonały biało czerwone chorągiewki , z którymi  wyruszyły na pochód wokół przedszkola wzbudzając zainteresowanie mieszkańców osiedla. Dzień ten był dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami , jak szanować symbole narodowe .

Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.