marzec

Zajęcia otwarte w grupie "Motylki"

Zajęcia otwarte w grupie

W dniu 22.03.2023r. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców w grupie „Motylki”. Tematem zajęć była „Wiosenna kraina”. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości o tematyce wiosennej oraz integracja rodziców i dzieci ze środowiskiem przedszkolnym.

Przedszkolaki przeniosły się do wiosennej krainy, w której odszukiwały obrazków pasujących do aktualnej pory roku, dzieliły wyrazy na sylaby, odszukiwały wyrazy zaczynające się na daną literę, nazywały figury geometryczne, liczyły na konkretach. Była zabawa sensoryczna podczas, której wypełniały skrzydła motyla kolorowym ryżem według kodu. Dzieci tańczyły do piosenki „Wiosna, wiosenka“ z kolorowymi chustkami, grały na klawesach do muzyki klasycznej oraz na kartkach papieru do rytmu wspólnie z Rodzicami. Za wykonanie wszystkich zadań dzieci zostały nagrodzone wiosennymi opaskami i orderami.

Na zakończenie wszyscy podczas „wiosennych zajęć” sadziliśmy zioła, warzywa i cebulki kwiatowe, które, gdy wyrosną, nadadzą kolorów naszemu kącikowi wiosennemu. Teraz będziemy codziennie podlewać rośliny z naszego ogródka oraz obserwować ich wzrost, a jak szybko urosną to z przyjemnością położymy na kanapkę samodzielnie wyhodowany szczypiorek czy rzeżuchę. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za liczne przybycie oraz wspólnie spędzony czas.