Dzień Przedszkolaka i Święto Pieczonego Jabłka

20 września w słoneczne, popołudnie ogród przedszkola zamienił się w „zaczarowany sad”, do którego przybyły dzieci wraz z rodzicami. Z daleka słychać  było muzykę , gwar i śmiechy .Odbył się piknik rodzinny ,,Święto Pieczonego Jabłka”, a także uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Wspólny czas był urozmaicony animacjami, tańcami i grami  prowadzonymi przez wodzirejów z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Dzieci i rodzice                       z przyjemnością brali udział w przygotowanych  zawodach np. przeciąganie liny , rzucanie do celu, przenoszenie wody w kubeczku. Wokół unosił się zapach pieczonych jabłek , a dla chętnych piekły się na grillu kiełbaski. Wszyscy goście mogli skorzystać ze  „Słodkiej Kawiarenki”, gdzie czekały smakołyki z jabłek. Pyszne ciasta z jabłkami upieczone przez rodziców. Dzieci również zrobiły niespodziankę dla wszystkich i  przygotowały ciasto , sałatkę owocową   i szaszłyki owocowe ( w ramach realizowanej  w przedszkolu innowacji „Gotujemy smacznie, zdrowo i kolorowo”). Uczestnicy pikniku mogli skosztować również różnych odmian jabłek oraz zapoznać się z właściwościami odżywczymi. W trakcie pikniku wszyscy z ochotą zjadali pieczone jabłka, pili gorącą herbatę i świetnie bawili się do muzyki. Na zakończenie pikniku wystrzeliła w górę petarda srebrnych konfetti, a potem cukierków. Radości było co nie miara. Każdy przedszkolak wracał do domu z uśmiechem  i czerwonym balonikiem w rączce lub czerwonym jabłuszkiem namalowanym na policzku.                                                            Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i okazaną pomoc  w przygotowaniu pikniku.