Światowy Dzień Śniegu

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu, w tym roku nasze przedszkolaki   również dołączyły do  świętowania. 11.01.2019 r.  „śniegowa” tematyka towarzyszyła dzieciom w czasie wszystkich aktywności. Przedszkolaki dowiedziały się jakiego kształtu są płatki śniegu, podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg, a wykonując doświadczenia, sprawdziły, co się dzieje ze śniegiem, gdy przyniesiemy go do ciepłej sali oraz czy śnieg jest czysty. Dzieci ze wszystkich grup wykonały prace plastyczne- bałwanki z papieru oraz z masy solnej , malowały śnieżynki. Tego wyjątkowego dnia pogoda nam dopisała, był upragniony przez nas wszystkich śnieg dlatego dzieci  pod opieką swoich pań wybrały się do przedszkolnego ogrodu, aby móc uczestniczyć  w zimowych zabawach.  Dzieci zostały podzielone na cztery drużyny, każda grupa miała  do wykonania szereg różnych zadań, m.in. szukanie skarbów w śniegu w wyznaczonym terenie, pokonanie toru przeszkód- slalomem  oraz trzymając łyżkę z balonikiem, rzuty do celu, przeciąganie liny, malowanie na śniegu farbą. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom wznoszenie budowli przy użyciu kolorowych foremek oraz ułożenie czerwonego serca z lodowych babeczek. Przedszkolaki nie zapomniały również o dokarmianiu ptaków zimą, wspólnie nasypały ziarenka do karmnika.  Na koniec była wesoła zabawa, dzieci biegały po śniegu, zjeżdżały na sankach,  rzucały śnieżkami. Każda drużyna za wykonanie zadań otrzymała lodowe puchary, które zawierały niespodziankę. Wszyscy chętnie uczestniczyli  w zaproponowanych zabawach, które rozwijały wyobraźnię i wprawiły w dobry nastrój.