Archiwum 2019/2020

Popatrz - jaki świat jest piękny!!

Dzieci posiadają umiejętność zachwycania się najdrobniejszymi rzeczami:  kwiatem, deszczem, znalezionym kamykiem,  ślimakiem.

Dzieci są więc dla nas darem – okazją do odnalezienia w sobie tego entuzjazmu sprzed lat i radości z życia bez szczególnie wygórowanych wymagań.Zatrzymajmy się na moment wracając z przedszkola, czy idąc do sklepu i popatrzmy razem z dzieckiem na drzewo, kolorowe liście, biedronkę, a może będzie okazja do dłuższego rodzinnego spaceru i podziwiania przyrody? Zachęcamy bardzo do spędzania czasu razem z całą rodziną, także z babcią i dziadkiem jeśli to możliwe, tak żeby w tych wspólnie spędzonych chwilach odnaleźć radość, zrelaksować się, porozmawiać, pośmiać się, pożartować, a nawet powygłupiać się.

Patrzcie razem na świat i rozmawiajcie, a przede wszystkim słuchajcie swojego dziecka. Na prośby “Mamo, poparz! Tato, chodź!” nie odpowiadajcie “Zaraz, nie teraz, nie ma czasu”. Nasz czas, to największy dar, jaki możemy ofiarować swoim dzieciom i sobie. Dzieci będą pamiętały te chwile do końca życia, a my przez ten czas zobaczymy wokół siebie rzeczy dawno zapomniane, a przecież piękne.

Wszystko dostrzegał i doceniał święty Franciszek z Asyżu.Postać świętego przybliżył przedszkolakom tuż przed świętem Wszystkich Świętych pan Piotr nauczyciel religii. Opowiedział o życiu świętego oraz legendę o Franciszku i wilku. Legenda jest wspaniałym przykładem na to , że każdą istotę należy szanować , okazywać jej troskę i współczucie. Jego myśl, aby być “człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi” zachęca do wrażliwości zarówno w stosunku do zwierząt, jak i ludzi. Warto jest już od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości.

Dziękujemy panu Piotrowi za piękne zajęcia.

DZIEŃ ZIEMI