GOTUJEMY SMACZNIE, ZDROWO I KOLOROWO

GOTUJEMY SMACZNIE,ZDROWO I KOLOROWO

Innowacja ,,Gotujemy, smacznie, zdrowo i kolorowo“ realizowana jest od września 2016 r. z dziećmi 5 i 6 letnimi, zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu z wykorzystaniem przedszkolnej kuchni oraz pomocy kucharek pracujących w przedszkolu. Zapraszać będziemy również do współpracy mamy, babcie, tatusiów oraz kucharzy np.; z restauracji, pizzerii, Szkoły Gastronomicznej.Przepisy do przygotowywanych potraw pochodzą z książek kucharskich, Internetu oraz będą to pomysły zaproponowane przez dzieci, rodziców oraz „gotujących” gości.

Wszystkie podejmowane działania wprowadzą dzieci w świat kuchni, która jest pełna smaków i zapachów. Celem innowacji jest zainteresowanie dzieci gotowaniem jako umiejętnością pożytecznie wykonywaną w życiu codziennym, która z czasem może przerodzić się w hobby, ale także ukształtowanie u dzieci nawyków prawidłowych postaw prozdrowotnych w zakresie odżywiania oraz produkcji zdrowych potraw. Edukację w zakresie prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków można i trzeba zacząć bardzo wcześnie tzn. już od przedszkola. Autorkami innowacji są K.Socha, M.Zubrzycka - nauczycielki naszego przedszkola.

Bezy z owocami

Francuskie koperty z jabłkiem

Muffinki marchewkowe

Muffinki marchewkowe