Aktualności 2019/2020

marzec

Programowanie z Ozobotem

Ozobot to mały, inteligentny robot do nauki programowania, zdobywca m.in. tytułu Zabawka Roku 2016 i 2017 w Polsce, oraz zdobywca głównych nagród w USA – „Best Robot”. Ta fantastyczna pomoc edukacyjna pojawiła się w naszym przedszkolu, dzieci z radością i zaciekawieniem przystąpiły do nowej zabawy. Przedszkolaki poznały pierwsze kody „wolno, szybki, zawróć, prosto, skręty, itd.”, świetnie poradziły sobie z ułożeniem pierwszej trasy za pomocą specjalnych puzzli. Ten sprytny robocik zabiera dzieci w niesamowitą przygodę – dobieranie kolorowych kodów, rozwiązywanie problemów, integracja dzieci podczas pracy grupowej. Pierwsze zajęcia z ozobotami za nami,    w następnych dzieci będą miały za zadanie narysować samodzielnie trasę dla robota i spełnić wszystkie warunki z instrukcji.

Ozoboty to fajna zabawa dla dzieci, już nie możemy doczekać się następnych zajęć i mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki szybko się z nimi zaprzyjaźnią.

Wielkanoc