Aktualności 2019/2020

wrzesień

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

18 września obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Przedszkolaki poznały  zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych , więc opatrzyły plastrem panią Asię. Każdy chciał spróbować.Utrwalały swoje imię i nazwisko, adres domowy ,a podczas zajęć plastycznych każdy rysował samochód specjalistyczny. Gościliśmy też w przedszkolu ratowników medycznych pana Damiana i Rafała. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Poznały też jak układać w pozycji bezpiecznej bocznej. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Jak zachować się bezpiecznie w domu i przedszkolu. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

WIZYTA Św. MIKOŁAJA